Program 2017

Fredag 7. juli

16.00 Tivoliet opnar
20.00 Kyrkjekonsert med Maria Haukaas Mittet og barnekoret Joyful
21.30 Trubadur Tico spelar på Øcal

Laurdag 8.juli

09.00 – kl 11.00 Gratis frukost på Hægstad Gård
09.00 Loppemarknad v/skulen – Sunnylven Sanitetslag
10.00 Tombola v/banken – Sunnylven skulekorps
10.00 Handelshuset opnar
11.00 Sal av ender til ANDESLEPPET byrjar
11.00 Tivoliet opnar
11.00 Rjomegraut, kaffe og lefser på samfunnshuset – Sunnylven bygdekvinnelag
11.45 Grillmat v/samfunnshuset – Fotballgruppa S.I.L
12.00 OFFISIELL OPNING av Hellesyltdagane 2016 ved Dag Idar Tryggestad
12.00 Variert program frå utescena:
– “Nameless” vårt eige ungdomsband
– Offisiell opning ved Dag Idar Tryggestad
– 30 år med “dagar” – tilbakeblikk
– Veslefrikk vinnarane – live
– Gaute Gneis
– Ann Marita
– Kaptein Sjøsyk på skattejakt
12.00 Rib-turar på fjorden
13.00 Helikopterflyging med Nord Helikopter v/Formvac
14.00 Gamleskulen opnar – sal av kaffe og kaker
15.00 Hellesyltløpet v/Hellesylt stadion
16.30 Variert program frå utescena
  – Sandra Lyng Haugen
  – Espen og Anna
  – Veslefrikk m KORK på storskjerm
17.15 Bingo frå utescena – Fotballgruppa SIL
20.00 Konsert med Elvira Nikolaisen på Fjellgården Øvre-Ljøen (arrangør: Bonseye)
22.00 Dans med Crashville og Tico ved utescena (Arrangør: Øcal)


Søndag 10.juli

11.00 Gudsteneste med dåp på Høgreitene v/Morgan Berg
12.00 Tivoliet opnar
12.00 Sal av ender til ANDESLEPPET (fram til 16.30)
12.00 Grillmat v/samfunnshuset – Fotballgruppa SIL
12.00 Helikopterturar – Nord Helikopter
12.00 Rib-turar på fjorden
12.00 HANDELSHUSET opnar
12.00 Sal av hjortegryte på samfunnshuset – Sunnylven skyttarlag
12.00 Tombola v/banken – Sunnylven skulekorps
12.30 Variert program frå utescena
  – Leikarringen
  – “Vestlandet” med Kristin og Selma
  – Intervju med Laila Lillerovde
  – Fossedur
13.00 Gamleskulen opnar
15.30 Variert program frå utescena
  – Eldar Vågan konsert
  – Emilie Ryste
  – Du og jeg og vi – 2 – 3 – 4
17.15  ANDESLEPPET 2017 i Hellesyltfossen
  – Dåp
  – Premiering fotokonkurranse
  – Premiering andesleppet
17.30 Cruiseskip – Mein Schiff 1
19.00 Cruiseskip – Arcadia